Colworth Str1ders

 

Colworth 5 – 19 June 2009


PositionNumberNameCategoryClub/TeamTime
1 44 Damian CarrM OpenCoventry Godiva Harriers00:26:53
2 26 Will MacKayM OpenRiverside Runners00:27:17
3 277 Kelvin DickinsonM 35-39Wirral AC00:29:26
4 360 Guy MarshmanM OpenWellingborough School00:29:39
5 6 Richard LoaderM OpenColworth Striders00:29:57
6 230 Jordan Curl-RoperM OpenNorwich Road Runners00:30:14
7 357 Matthew FellowsM OpenWellingborough School00:30:18
8 221 Mark DelahuntyM 35-39Ealing Southall Middlesex00:30:20
9 305 James SmithM OpenGade Valley Harriers00:30:23
10 61 Keith PritchardM 40-44Riverside Runners00:30:29
11 102 Stuart TrevallionM 40-44Bedford Harriers/Colworth Striders00:30:31
12 258 Mick ShotboltM 50-54Bedford & County00:30:37
13 223 Gary TrewarthaM Open-00:30:48
14 106 Simon BoothbyM 40-44Riverside Runners00:31:04
15 9 Alastair FaddenM 40-44Bedford Harriers00:31:06
16 70 Malcolm PritchardM 35-39Riverside Runners00:31:08
17 264 Myshola KirkhamF OpenCoventry Godiva Harriers00:31:11
18 53 Phil ReddenM 55-59Riverside Runners00:31:13
19 278 Mark ArmstrongM OpenRugby And Northampton AC00:31:24
20 384 Alan RobertsM 45-49Vale Of Aylesbury AC00:31:27
21 207 Dan DohertyM OpenWellingborough & District AC00:31:30
22 36 Gavin ElliottM OpenBiggleswade AC00:31:33
23 262 Steve JamesM 45-49Ampthill & Flitwick Flyers00:31:37
24 219 Goy RoperM 45-49Norwich Road Runners00:31:40
25 252 Stuart HillM OpenSunlight Runners00:31:47
26 303 Andrew WrightM OpenGade Valley Harriers00:31:54
27 359 James LambertM OpenWellingborough School00:31:56
28 204 Jon KempM 35-39Wellingborough & District AC00:31:59
29 282 Jon CowellM 45-49Olney Runners00:32:04
30 142 Rachel SutcliffeF 40-44Riverside Runners00:32:06
31 20 Paul RidleyM 40-44Riverside Runners00:32:16
32 356 Rory BoweM OpenWellingborough School00:32:27
33 28 Robert HemmingM 45-49Biggleswade AC00:32:36
34 352 Julian CockshottM 35-39-00:32:38
35 220 Tracey CurlF 45-49Norwich Road Runners00:32:39
36 96 Keith RitchieM 40-44Riverside Runners00:32:40
37 13 Ben MaddisonM OpenColworth Striders00:32:42
38 362 Tom SouthernM OpenWellingborough School00:32:48
39 34 Mark GarrettM 45-49Northampton Road Runners00:32:53
40 288 Neil WillsherM OpenRugby And Northampton AC00:33:06
41 80 Bob WellsM 60-64Bedford Harriers00:33:09
42 103 Tracey PatmoreF 40-44Riverside Runners00:33:10
42 = 104 Neil AdamsM 40-44Riverside Runners00:33:10
44 312 Maree JessonF 35-39Northampton Road Runners00:33:24
45 167 Erwin TareilusM 45-49Av Fortuna Vlaardingen00:33:27
46 173 Jon RainfordM OpenOlney Runners00:33:30
47 51 Peter BissellM 45-49Riverside Runners00:33:31
48 361 Christopher PalfreemanM OpenWellingborough School00:33:39
49 119 Ronnie AmbroseM 40-44Northampton Road Runners00:33:41
50 338 James FarmbroughM 45-49-00:34:05
51 199 Roy WildmanM 45-49-00:34:11
52 186 Richard BeardM 55-59Colworth Striders00:34:29
52 = 365 Steve NewingM OpenGade Valley Harriers00:34:29
54 155 David WhattonM 40-44Northampton Road Runners00:34:31
55 58 Peter WilliamsM 35-39Wellingborough & District AC00:34:33
56 77 Andy DeanM OpenWatford Joggers00:34:35
57 367 Mick WhelanM 35-39-00:34:38
58 162 Christopher CollettM Open-00:34:40
59 349 Eugenia CarrF 35-39Bedford Harriers00:34:42
60 57 Geoff SmithM 45-49Northampton Road Runners00:34:44
61 267 Simon NorthM OpenBedford Harriers00:34:46
61 = 344 Jim StockerM 60-64-00:34:46
63 368 Neil LoaderM 40-44Colworth Striders00:34:49
64 153 Damiano RossettiM 40-44Colworth Striders00:34:54
65 131 Maurice HemingwayM 50-54Riverside Runners00:34:59
66 388 Barry WrightM Open-00:35:00
67 160 Stuart MarshallM 50-54Colworth Striders00:35:07
68 373 Robbie BurrellsM OpenBedford Harriers00:35:14
69 168 Leigh CarrM 35-39-00:35:21
70 358 Craig LambertM OpenWellingborough School00:35:23
71 222 Martin VaughanM 35-39Colworth Striders00:35:25
72 174 Paul SmithM 40-44-00:35:28
72 = 381 Peter HolleyM OpenWellingborough School00:35:28
74 218 Elaine O'SullivanF 50-54Wellingborough & District AC00:35:31
74 = 298 Claud FratangeloM 40-44-00:35:31
76 172 Ben AldridgeM Open-00:35:34
77 45 Chris CheneryM Open-00:35:40
78 307 Jerry PironM 50-54-00:35:42
79 40 Shaun CherryM 35-39-00:35:46
80 67 Paul Van Der LogtM 45-49Voorne Atletiek00:35:48
81 27 Dan ColeM Open-00:35:49
82 348 Victoria CrawleyF OpenGade Valley Harriers00:35:50
83 73 Andrew EvansM 40-44Colworth Striders00:35:52
84 38 Marc CheethamM Open-00:35:55
85 31 Jerry PullingerM 50-54Bedford Harriers00:35:59
85 = 120 Julian TurnbullM OpenBedford Harriers00:35:59
87 4 Mark TinklerM 50-54Bedford Harriers/Colworth Striders00:36:01
87 = 8 Cliff CheneryM 55-59-00:36:01
89 261 Ian LucasM OpenColworth Striders00:36:03
90 68 Kevin HewittM 45-49Riverside Runners00:36:04
91 380 Victoria JaneF 35-39-00:36:05
92 216 Andy KempM 35-39Team Bedford00:36:06
93 353 Phil FarleyM 45-49Wellingborough & District AC00:36:11
94 372 Anna SherwoodF Open-00:36:13
95 55 Mike WatkinsonM 45-49-00:36:16
96 169 Dom ColemanM OpenWellingborough & District AC00:36:19
97 244 Ian McNeillM 50-54Sunlight Runners00:36:21
98 241 Simei SnymanF OpenBedford & County00:36:24
99 276 Nigel TaylorM 50-54-00:36:26
100 115 Julian BentM 35-39-00:36:27
101 178 David SheffieldM OpenColworth Striders00:36:35
102 64 Jeff PrestridgeM 50-54Serpentine Running Club00:36:38
103 336 Mark IngledewM 45-49Bedford Harriers00:36:44
104 273 Stephen YoungM 35-39Wootton Road Runners00:36:48
105 98 Oliver JonesM Open-00:36:50
106 195 Paul HepburnM 40-44Colworth Striders00:36:53
107 346 Sarah EllwoodF OpenWellingborough & District AC00:36:57
108 236 Graham HorneM 45-49Bedford Harriers00:37:01
109 325 Alistair ClarkM 35-39Colworth Striders00:37:03
110 233 Stuart BullardM OpenBedford Harriers00:37:05
111 166 Alison CooperF 45-49Riverside Runners00:37:06
112 107 Chris SwiftM 35-39-00:37:09
113 180 Steve HardyM 55-59Colworth Striders00:37:15
114 205 Louise KempF OpenWellingborough & District AC00:37:19
115 71 Ian PainterM 40-44-00:37:21
116 354 Philip SandallM 55-59Wellingborough School00:37:23
117 126 Greig ChristieM 35-39-00:37:24
117 = 265 Cathryn NankivellF 55-59Royston Runners00:37:24
119 211 Paul WildmanM 40-44-00:37:25
120 118 Darren MillerM 40-44Bedford Harriers00:37:30
121 309 Tim EllwoodM 40-44Wellingborough & District AC00:37:31
122 314 Peter CampbellM OpenBedford Harriers00:37:34
123 242 Piet SnymanM 45-49Bedford & County00:37:35
124 139 Helen WoolleyF OpenColworth Striders00:37:36
125 197 Colin HarrisM 35-39Wellingborough & District AC00:37:39
125 = 280 Ed HillM 60-64Marshalls Milton Keynes AC00:37:39
127 117 David IrwinM 45-49Riverside Runners00:37:42
128 310 Martin WhiteleyM 50-54Bedford Traktors00:37:47
129 66 Nick McGlashanM 45-49Riverside Runners00:37:58
130 202 Charles AdairM 55-59Albion00:38:01
131 99 Richard OgborneM OpenBedford Harriers/Colworth Striders00:38:14
132 90 Ian CorbyM Open-00:38:16
133 123 Norman BeckwithM 65-69Bedford Harriers00:38:24
134 350 Mark GlennM 40-44-00:38:31
135 371 Niteen SawantM 35-39Colworth Striders00:38:33
136 313 Frances CookeF 50-54March AC00:38:38
137 108 Natalie ShawF Open-00:38:43
138 247 Andrea SewellF 45-49Bedford Harriers00:38:44
139 209 Trog HoughtonM 65-69-00:38:46
139 = 316 David EatonM 40-44-00:38:46
141 146 Bob RichardsonM 35-39-00:38:47
142 47 David WheelerM Open-00:38:48
143 393 Christof WalterM 35-39Colworth Striders00:38:50
144 60 Mark ForsterM 40-44Riverside Runners00:38:53
145 269 Darrel HoltM 35-39-00:38:54
146 7 Kevin O' ReillyM 50-54-00:39:01
147 193 Sam CorteseM 50-54Team East Haddon00:39:03
148 11 Hamsin HadziabdicM 40-44Birkenhead AC00:39:06
149 290 Zoe FianderF OpenSerpentine Running Club00:39:11
150 79 Andrea BroughtonF 45-49Thames Valley Harriers00:39:12
151 12 Noel BettsM 50-54Riverside Runners00:39:15
152 347 Thorsten PlatzM Open-00:39:22
153 83 Paul GerrishM 45-49-00:39:24
154 382 Ankur KhajuriaM OpenWellingborough School00:39:28
155 234 Emma WallisF OpenRiverside Runners00:39:29
156 333 Sarah RobinsonF OpenColworth Striders00:39:31
157 156 Alex RothwellM 45-49Bedford Harriers00:39:35
158 355 Howard BarnhurstM OpenWellingborough School00:39:38
159 182 Christelle BillonF 40-44Colworth Striders00:39:45
160 318 John GrayM 35-39-00:39:48
161 92 Andrew WheelerM Open-00:39:51
162 37 Mick ClarkeM 65-69Northampton Road Runners00:39:52
163 391 Hannah BradshawF Open-00:39:54
164 49 Mike SmithM 50-54Olney Runners00:39:55
165 175 Adrian WhybrowM 40-44-00:39:58
166 143 Christopher FaddenM 45-49Bedford Harriers00:40:02
167 85 Denver BennettM 40-44-00:40:16
168 231 Mark DelahuntyM 35-39Ealing Southall Middlesex00:40:21
169 237 Fiona JonesF Open-00:40:23
170 32 Mansur MohammadiM 55-59Sunlight Runners00:40:29
171 74 Ian KingstoneM 40-44Bedford Harriers00:40:33
172 215 Geoff BowM 50-54-00:40:38
173 19 Kevin MachinM 40-44-00:40:41
174 138 Willie YoungM 40-44Bedford Harriers/Colworth Striders00:40:58
174 = 389 Lubica MacakovaF OpenColworth Striders00:40:58
176 270 Gary ClarkM 35-39-00:41:00
177 30 Christopher BeardM 35-39-00:41:01
178 369 Kate CostinF Open-00:41:04
179 377 Julie WargentF 35-39Bedford Harriers00:41:06
179 = 378 David HutchingsM 45-49Bedford Harriers00:41:06
181 187 Paul CunninghamM 40-44Sunlight Runners00:41:15
182 35 Jenni FianderF 55-59-00:41:17
183 392 Alan BoltonM 40-44-00:41:30
184 127 Graham BayesM 60-64Wellingborough & District AC00:41:36
185 78 Roger BraceM 65-69Sunlight Runners00:41:38
186 243 Nicola BowyerF Open-00:41:40
187 128 Allan DaviesM 60-64Colworth Striders00:41:42
188 145 Tom HarradineM Open-00:41:44
189 56 Joanna SmithF 40-44Northampton Road Runners00:41:45
190 16 David MachinM 65-69-00:41:47
191 191 John GrifithsM 50-54-00:41:51
192 300 Ian TaylorM 40-44-00:41:57
193 148 Gary DentonM 45-49Bedford Harriers00:41:59
194 89 Richard HalesM 60-64Bedford Harriers00:42:00
194 = 206 Emma RitchieF OpenRiverside Runners00:42:00
196 238 Rachel GoodbandF 50-54Colworth Striders00:42:02
197 328 Paul RussellM OpenColworth Striders00:42:04
198 133 Ian BakerM 55-59Bedford Harriers00:42:06
199 188 Tim LongM 40-44-00:42:09
200 52 Christine BissellF 40-44Riverside Runners00:42:13
201 292 Adrian ReastM 40-44-00:42:19
202 54 Mark BromwellM Open-00:42:21
203 116 Debbie AldredF 35-39Bedford Harriers00:42:22
203 = 386 Andrew McArthurM 45-49-00:42:22
205 343 Lucia HaleF 55-59Wellingborough & District AC00:42:28
206 341 Mike AdairM 55-59-00:42:41
207 194 Elaine PalmerF 40-44Northampton Road Runners00:42:46
208 260 Helen DavidF 35-39Colworth Striders00:42:56
209 271 Phil CunninghamM 45-49-00:43:08
210 190 Ian SoaftM 55-59Bedford Harriers00:43:10
211 387 Alistair BurtM 50-54Biggleswade AC00:43:15
212 330 Andrew EmbertonM Open-00:43:16
213 286 Rik StokesM 55-59-00:43:17
214 21 Micheala RidleyF 40-44Riverside Runners00:43:21
215 210 Andrea Williams - PriceF 40-44Bedford Harriers/Colworth Striders00:43:23
216 161 Paul CantM 50-54Wollaston Runners00:43:28
217 302 Geoff HodgesM 35-39Colworth Striders00:43:34
218 91 Michael BowyerM 40-44-00:43:55
219 105 Lucy BoothbyF 40-44Riverside Runners00:43:58
220 295 Benedict De Silva WheelerM Open-00:43:59
221 254 Andy HoddleM 45-49Colworth Striders00:44:00
221 = 294 Teresa De SilvaF 40-44-00:44:00
223 250 Lynne GingellF 45-49Bedford Harriers00:44:01
224 111 Andrea MasonF 35-39-00:44:02
225 284 Alan WootenM 65-69Colworth Striders00:44:11
226 319 Divindra BainsF 40-44-00:44:13
227 317 Vanessa KingF 35-39-00:44:20
228 130 Karen PretoriusF 35-39-00:44:21
228 = 171 Pauline EastoeF 50-54Riverside Runners00:44:21
230 337 Judith IngledewF 45-49Bedford Harriers00:44:40
231 263 Ann KirkhamF 60-65Coventry Godiva Harriers00:44:42
232 50 Jeannette EvansF 35-39Colworth Striders00:44:44
233 304 Edward ChapmanM 40-44Lordshill Road Runners00:44:45
234 385 Helen McArthurF 40-44Colworth Striders00:44:47
235 122 Ian WilkinsonM Open-00:44:49
236 100 Kirsty LightbodyF Open-00:44:51
237 259 Danny HuddlestoneM 50-54Bushfield Joggers00:44:52
238 109 Suzanne LovellF 35-39Colworth Striders00:44:57
239 101 Lucy TomlinsonF OpenWarwick Uni Tri/Colworth Striders00:44:59
240 196 Sally TomlinsonF Open-00:45:16
241 5 Russell BestM 45-49-00:45:20
242 213 Adam BowM Open-00:45:22
243 311 Margaret WhiteleyF 50-54Bedford Traktors00:45:28
244 150 Heidi WrightF OpenColworth Striders00:45:30
244 = 151 David LangleyM Open-00:45:30
246 59 Michala ForsterF 35-39Riverside Runners00:45:34
247 201 Donna ChaneyF 45-49Albion00:45:36
248 179 Yvette ToddF 45-49MK Lakeside Runners00:45:41
249 366 Sue TeasdaleF 45-49Olney Runners00:45:45
250 281 Sarah AllenF 40-44Olney Runners00:45:48
251 291 Gillian BrightwellF 45-49-00:45:57
252 10 Polly HadziabdicF 40-44Birkenhead AC00:46:05
253 176 Stephen McEldonM 40-44-00:46:08
254 224 Jill TrewarthaF Open-00:46:17
255 306 Paul TaylorM Open-00:46:19
256 293 Steve MewM 45-49-00:46:21
257 22 Michelle FookweF 40-44Pick 'n Pay, Western Province00:46:23
258 132 Pam HemingwayF 45-49Riverside Runners00:46:25
259 227 Jason StreetM 35-39-00:46:38
260 287 Kate SmithF 40-44-00:46:52
261 208 Sammy FairclothF 35-39-00:46:55
262 18 Valerie MachinF >65-00:46:58
263 95 Simon MarshallM 40-44-00:47:00
264 246 Susan WrightF 45-49-00:47:01
265 72 Alison AnsteeF 35-39Stopsley Striders00:47:03
266 329 Claire KellyF 40-44-00:47:04
267 248 Hermione GingellF Open-00:47:05
267 = 331 Elizabeth EmbertonF Open-00:47:05
269 279 David CrapperM 65-69Swaledale Road Runners00:47:07
270 84 Becky DawsonF OpenBedford Harriers00:47:09
271 135 Jude ToaslandF 40-44Bedford Harriers00:47:10
271 = 225 Sabrina DonnellyF OpenBedford Harriers00:47:10
273 370 Suzy HaworthF OpenOlney Runners00:47:18
274 121 Stacey PopeF Open-00:47:26
275 94 Bruce MehewM 40-44Bedford Harriers00:47:49
276 39 Henry FerdinandoM 60-64-00:48:10
276 = 327 Rae KilnerF 45-49-00:48:10
278 76 Mark SteadM 40-44Biggleswade AC00:48:43
279 88 Claire FarmerF Open-00:48:54
280 323 Paul BishopM Open-00:49:41
281 374 Rosa BurrellsF OpenBedford Harriers00:49:44
282 43 Sarah De Lacey MundayF 40-44-00:50:11
283 249 Stephen GingellM 50-54Bedford Harriers00:50:12
284 212 Cathy BowF 50-54-00:50:21
284 = 240 Justin NorthM 55-59-00:50:21
286 112 Lawrence WoolgarM 65-69-00:50:38
287 266 Clare NorthF Open-00:50:59
288 214 Katie BowF Open-00:51:00
289 75 Julia HancockF OpenBedford & County00:51:15
290 335 Annette GudgeonF 45-49-00:51:19
291 140 Sally GilbertF OpenColworth Striders00:51:29
292 15 Lesley CarrollF 40-44-00:51:41
293 114 Catherine HallF Open-00:51:47
294 113 Jonathan HoweM Open-00:51:50
295 181 Chloe MitchellF Open-00:51:52
296 379 Hilde HendrickxF 40-44-00:51:54
297 324 Deborah BishopF Open-00:51:57
298 235 Louise PopeF Open-00:52:20
299 217 Bronwyn ElliottF 40-44Colworth Striders00:52:21
300 154 Carole WhattonF 45-49Northampton Road Runners00:52:36
301 257 Mandy PullingerF 45-49Bedford Harriers00:52:56
302 228 Linda PayneF 45-49Bedford Harriers00:52:58
303 93 Paul WheelerM 60-64-00:53:00
304 251 Diane LawrenceF 35-39-00:53:21
305 141 Della HyliandsF 45-49Colworth Striders00:53:47
306 253 Jack HoddleM Open-00:53:59
307 2 Trev CookM 50-54Colworth Striders00:54:20
307 = 200 Chris FinneganM 35-39Colworth Striders00:54:20
309 192 Anne GrifithsF 50-54-00:54:29
310 184 Richard GallivanM 50-54-00:54:35
311 29 Julie O' ReillyF 45-49-00:54:53
312 203 Jenny PopleF OpenColworth Striders00:55:00
313 97 Gordon JamesM 40-44Colworth Striders00:55:06
314 308 Jude CottamF 60-65Bedford Harriers00:55:47
315 158 Sally FarooquiF 40-44-00:56:09
316 226 Valerie BirdF 60-65Bedford Harriers00:56:36
317 63 Julie MackenF 35-39-00:57:13
318 326 Fiona KesterF Open-00:57:22
319 245 Sylvia JonesF 45-49Bedford Harriers00:58:17
320 46 Katharine JamesF Open-00:58:25
320 = 81 Sam MahoneyF Open-00:58:25
320 = 159 Janet CookF 40-44-00:58:25
323 110 Phil MartinM 35-39-00:58:42
324 256 Rachel PayneF 35-39-00:59:18
325 301 Angela PowerF 50-54-00:59:45
326 375 Gregory PowerM Open-00:59:46
327 334 Vicky Halfpenny-StubbsF Open-01:00:03
328 268 Lisa WareF 35-39-01:00:05
329 339 Don FarrerM 60-64-01:00:24
330 129 Chris HoltM 65-69-01:00:25
331 163 Penny JonesF 50-54-01:01:17
332 198 Diana CoxF 55-59Colworth Striders01:01:30
333 239 Barbara NorthF 55-59Bedford Harriers01:02:24
334 390 Alex LuddingtonM Open-01:04:09
335 315 Tina BarrettF Open-01:06:17
336 164 Iva BarrF >65Bedford Harriers01:07:30
337 183 Angela GallivanF 50-54Bedford Harriers01:07:31

 

Awards

MEN - OPEN 1 44Damian Carr00:26:53Open
MEN - OPEN 2 26Will MacKay00:27:17Open
MEN - OPEN 3 277Kelvin Dickinson00:29:2635-39
 
MEN - >35221Mark Delahunty00:30:20
 
MEN - >4061Keith Pritchard00:30:29
 
MEN - >45258Mick Shotbolt00:30:37
 
MEN - >5053Phil Redden00:31:13
 
MEN - >5580Bob Wells00:33:09
 
MEN - >60344Jim Stocker00:34:46
 
MEN - >65123Norman Beckwith00:38:24
 
MEN - >70
 
WOMEN - OPEN 1 264Myshola Kirkham00:31:11Open
WOMEN - OPEN 2 142Rachel Sutcliffe00:32:0640-44
WOMEN - OPEN 3 220Tracey Curl00:32:3945-49
 
WOMEN - >35103Tracey Patmore00:33:10
 
WOMEN - >40218Elaine O'Sullivan00:35:31
 
WOMEN - >45166Alison Cooper00:37:06
 
WOMEN - >50265Cathryn Nankivell00:37:24
 
WOMEN - >5535Jenni Fiander00:41:17
 
WOMEN - >60263Ann Kirkham00:44:42
 
WOMEN - >6518Valerie Machin00:46:58
 
COLWORTH MAN102Stuart Trevallion00:30:31
 
COLWORTH WOMAN139Helen Woolley00:37:36

 

Club/Team Positions

PositionClub/Team NamePlacing Points
1Riverside Runners42
   Will MacKay
   Keith Pritchard
   Simon Boothby
   Malcolm Pritchard
 
2Wellingborough School70
   Guy Marshman
   Matthew Fellows
   James Lambert
   Rory Bowe
 
3Colworth Striders105
   Richard Loader
   Stuart Trevallion
   Ben Maddison
   Richard Beard
 
4Bedford Harriers126
   Stuart Trevallion
   Alastair Fadden
   Bob Wells
   Eugenia Carr
 
5Gade Valley Harriers170
   James Smith
   Andrew Wright
   Steve Newing
   Victoria Crawley
 
6Wellingborough & District AC178
   Dan Doherty
   Jon Kemp
   Peter Williams
   Elaine O'Sullivan
 
7Northampton Road Runners186
   Mark Garrett
   Maree Jesson
   Ronnie Ambrose
   David Whatton
 
8Sunlight Runners473
   Stuart Hill
   Ian McNeill
   Mansur Mohammadi
   Paul Cunningham
 
9Olney Runners488
   Jon Cowell
   Jon Rainford
   Mike Smith
   Sue Teasdale
 
10Bedford & County522
   Mick Shotbolt
   Simei Snyman
   Piet Snyman
   Julia Hancock
 
11Biggleswade AC544
   Gavin Elliott
   Robert Hemming
   Alistair Burt
   Mark Stead
 

 

Female Runners Club/Team Positions

PositionClub/Team NamePlacing Points
1Riverside Runners184
    Rachel Sutcliffe
    Tracey Patmore
    Alison Cooper
 
2Wellingborough & District AC295
    Elaine O'Sullivan
    Sarah Ellwood
    Louise Kemp
 
3Bedford Harriers376
    Eugenia Carr
    Andrea Sewell
    Julie Wargent
 
4Colworth Striders439
    Helen Woolley
    Sarah Robinson
    Christelle Billon
 
5Northampton Road Runners440
    Maree Jesson
    Joanna Smith
    Elaine Palmer
 
6Olney Runners772
    Sue Teasdale
    Sarah Allen
    Suzy Haworth
 

 

2011 Results 2012 Results 2013 Results 2014 Results 2015 Results 2016 Results 2017 Results
2001 Results 2002 Results 2003 Results 2004 Results 2005 Results 2006 Results 2007 Results 2008 Results 2009 Results 2010 Results
Pre_2001 Results